Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

Чиновники представили проект сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні з доходом до 130 мільйонів євро

Державне агентство України з управління зоною відчуження розробляє проект будівництва сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні Chornobyl Solar в 10-кілометровій зоні АЕС на площі 2,5 тис. га, йдеться в повідомленні агентства.

Ранее намерения строить солнечные электростанции в Чернобыльской зоне не реализовывались из-за не урегулированных в законодательстве вопросов выделения земли / Фото УНИАН
Раніше наміри будувати сонячні електростанції в Чорнобильській зоні не реалізовувалися через не врегульовані у законодавстві питання виділення землі / Фото УНІАН

Згідно з презентаційними матеріалами, будувати сонячні електростанції планується в 10-кілометровій зоні в напрямку на південь від Чорнобильської АЕС. Готуються для будівництва ділянки розташовані поблизу доріг і ліній електропередач. Сонячне випромінювання на території складає 1300 кВт-год на кв. м.

Зазначається, що до існуючої інфраструктури можна підключити 200 МВт генеруючих потужностей. При вкладенні засобів в розширення інфраструктури потужності підключення можна збільшити до 1200 МВт.

У Чорнобильській зоні хочуть створити лабораторії та об'єкти альтернативної енергетики

За інформацією відомства, повна реалізація проекту може дозволити виробляти близько 1,5 ГВт-год електроенергії на рік, що буде генерувати близько 120-130 млн євро доходу щорічно до 2030 року.

Серед переваг будівництва станцій у зоні відчуження вказані дешева оренда землі, а також наявність необхідної інфраструктури.

«Проект знаходиться на стадії розробки і розширення. До участі в проекті запрошуються широкі кола вітчизняних і зарубіжних інвесторів», - зазначили в Держагентстві.

Як повідомляв УНІАН, у 2014 році компанія Vipiemme Solar SRL після підписання меморандуму з Міністерством екології мала намір встановити сонячні панелі потужністю до 0,5 МВт в зоні відчуження, проте проект так і не був реалізований.

Сховище відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні відповідатиме міжнародним стандартам – Держатомрегулювання

У квітні поточного року голова Держагентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук в інтерв'ю УНІАН розповів, що всі наміри будувати сонячні електростанції в Чорнобильській зоні не реалізовувалися через не врегульовані у законодавстві питання виділення землі.

Дана проблема була вирішена з прийняттям законопроекту про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника в зоні відчуження. Документ був підписаний президентом України 26 квітня 2016 року.

У кінці серпня Держагентство з управління зоною повідомило про намір передати в оренду 3,38 га землі на 49 років під будівництво сонячної електростанції. Вартість об'єкта оренди без урахування ПДВ складе 6,2 млн грн.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку