Міністр екології вважає Чорнобильську зону перспективною для розвитку відновлювальної енергетики

Відродження Чорнобильської зони необхідно розпочати із використання її потенціалу для запуску відновлювальних джерел енергії.

REUTERS

Про це міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак сказав в інтерв'ю виданню "Bloomberg", передає прес-служба міністерства.

"У нас є лінії електропередач високої напруги, які раніше використовувалися для атомних станцій, територія і люди, підготовлені для роботи на електростанціях", - розповів Семерак.

Міністр повідомив, що дві інвестиційні компанії з США та чотири канадські енергетичні компанії висловили свій інтерес до Чорнобильського сонячного комплексу.

Читайте такожВ ЄС збільшують частку джерел відновлювальної енергії

"Європейський банк реконструкції і розвитку також розглядає можливість фінансування, хоча наразі переговори знаходяться на ранній стадії", - зазначив Семерак.

Міністр також впевнений, що перехід до сонячної енергії в Чорнобильській зоні допоможе Україні наблизитися до Європейського Союзу і вплинути на громадську думку жителів в зонах конфлікту біля російського кордону.

Читайте такожУ Чорнобильській зоні хочуть створити лабораторії та об'єкти альтернативної енергетики

"У нас визначені пріоритети, що відповідають європейським, а це означає, що ми намагаємося запровадити найкращі стандарти щодо збереження навколишнього середовища і впровадити екологічно чисту енергетику. Ми хочемо бути успішною країною і маємо показати людям в зоні конфлікту, що життя в Україні краще і комфортніше", - зазначив Семерак.

Як повідомляв УНІАН, на думку міністра екології Остапа Семерака, Україна отримала можливість для розвитку відновлювальної енергетики, підписавши Паризьку кліматичну угоду.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter