Кабмін ініціює введення 5-річних контрактів на постачання альтернативної енергії бюджетним організаціям

15:28, 20 жовтня 2015
Альтернативна енергетика
691 0

Необхідність прийняття законопроекту обумовлена зростаючими генеруючими потужностями альтернативної енергетики та вимогою гарантій з боку інвесторів.

studentperspectives.wordpress.com

Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроект про внесення змін до статті 19 Закону України "Про теплопостачання" щодо укладання довгострокових договорів на постачання теплової енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, бюджетним установам, який спрямований на заміщення газу при виробництві тепла.

Текст законопроекту розміщений на сайті парламенту.

Згідно з проектом закону, термін дії договору про постачання теплової енергії, виробленої на теплогенеруючих установках з використанням альтернативних джерел енергії, для бюджетної організації не має бути меншим 5 років.

У законопроекті також запропоновано надати правові гарантії інвесторам щодо повернення коштів, вкладених у реалізацію проектів з виробництва теплової енергії в теплогенеруючих установках з використанням альтернативних джерел енергії і альтернативних видів палива, яке постачається бюджетним установам.

Як уточнюється в пояснювальній записці, необхідність прийняття законопроекту обумовлена зростаючими генеруючими потужностями альтернативної енергетики і вимогою гарантій з боку інвесторів.

Так, у 4 кварталі 2014 року в Україні було введено в експлуатацію об'єктів теплогенерації на альтернативних видах палива та альтернативних джерелах енергії потужністю 450 МВт, у тому числі в бюджетній сфері – близько 200 МВт.

Читайте такожМедзаклади у регіонах України переводитимуть на альтернативні види палива - Квіташвілі

Довідка УНІАН. У зв'язку з військовою агресією Росії і з метою досягнення енергетичної безпеки, уряд України вживає низку заходів, спрямованих на скорочення споживання природного газу в загальному енергобалансі країни. У зв'язку з цим Кабінет міністрів України поставив завдання перед промисловими споживачами та підприємствами теплокомуненерго скоротити використання природного газу в опалювальний сезон 2015-2016 рр. на 30%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter