Президент схвалив стимулювання виробництва альтернативної електроенергії

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін у деякі закони України про забезпечення конкурентних умов вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії».

Фото УНИАН

Як повідомляє прес-служба глави держави, законом вводяться механізми стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії.

Зокрема, уточнюється обов'язок оптового ринку електричної енергії України з купівлі у суб'єктів господарювання, яким встановлено «зелений» тариф, та здійснення повної оплати вартості електричної енергії, виробленої на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії за «зеленим» тарифом, з урахуванням надбавки до «зеленого» тарифу».

Цим законом побутовому споживачеві надається право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генерувальної установки, призначеної для вироблення електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру, величина встановленої потужності якої не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією.

Читайте такожРада підтримала зменшення "зеленого тарифу" для виробників альтернативної енергетики

Уточнюється, що «зелений» тариф на електричну енергію, вироблену генерувальними установками приватних домогосподарств, встановлюється єдиний для кожного виду альтернативного джерела енергії.

Крім того, скасовується використання тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для трьохзонної тарифної класифікації), при формуванні «зеленого» тарифу для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, геотермальної енергії для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, енергії вітру, для суб'єктів господарювання, які експлуатують мікро-, міні-, або малі гідроелектростанції.

Вводяться коефіцієнти «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики, які вмонтовані на дахах та/або фасадах будинків, будівель та споруд без обмеження величини встановленої потужності; для електроенергії, виробленої з енергії вітру об'єктами електроенергетики приватних домогосподарств, величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт; для електроенергії, виробленої з геотермальної енергії.

Диверсифікуються коефіцієнти «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з використанням альтернативних джерел енергії для об'єктів або його черг/пускових комплексів, які будуть введені в експлуатацію в найближчі 4 роки. Крім того, в 1,8 разу збільшуються чинні коефіцієнти «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з використанням альтернативних джерел енергії для об'єктів або його черг/пускових комплексів, введених в експлуатацію по 31.03.2013 включно і з 01.04.2013 по 31.12.2014.

Читайте такожУ Раді заявили, що прийняття Закону №2010-д сприяє "деклюєвізаціі" економіки і розвитку енергетики

До 1 січня 2017 року для суб'єктів господарювання, що виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання наземними об'єктами електроенергетики, величина встановленої потужності яких перевищує 10 МВт, які були введені в експлуатацію до 1 липня 2015 року, установлюються окремі коефіцієнти «зеленого» тарифу.

Як повідомляв УНІАН, 4 червня Верховна Рада ухвалила в першому читанні і в цілому Закон «Про внесення змін у деякі закони України про забезпечення конкурентних умов вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії».

Законом вносяться зміни до законів «Про альтернативні види палива», «Про електроенергетику» та «Про засади функціонування ринку електричної енергії України».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter