Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

Інженери створили цифрову камеру, яка заряджається від сонця

Міжнародна група інженерів створила особливу світлочутливу матрицю, пікселі якої одночасно можуть виробляти електрику і отримувати картинку.

REUTERS
REUTERS

Про це повідомляють РИА Новости.

"У минулі роки наші колеги викладали кілька різних планів щодо створення датчиків зображення, які могли б і поглинати енергію. Наша камера є першим прикладом подібної камери, повністю автономної і здатної забезпечити себе енергією", - заявив Шрі Наяр з університету Колумбії в Нью-Йорку.

Наяр і його колеги змогли об'єднати в одному пристрої цифрову фото - та відеокамеру разом з сонячною батареєю завдяки пікселям особливої структури, які автори доповіді створили у своїй лабораторії.

Кожен з них являє собою набір з двох транзисторів, один з яких відповідає за одержання зображення, а другий - за збір енергії. Камера поперемінно включає і вимикає їх - спочатку працює фотосенсор, який "бачить", а потім включається живить його фотоелемент.

В Україні подвоїли «зелений тариф» для альтернативної енергетики

Коли камера не використовується для отримання знімків або відеороликів, надлишки енергії можна використати, за словами інженерів, для підзарядки батарей телефону або іншого гаджета, в який вона вбудована.

"Ми вважаємо, що результати наших експериментів є серйозним кроком у бік створення принципово нового покоління цифрових камер, які будуть дуже довгий час працювати без зовнішнього джерела живлення, та, в ідеалі, будуть продовжувати знімати навколишній світ нескінченно довгий час", - підсумовує Наяр.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку