Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

У центрі Ірландії побудують першу у світі гібридно-маховикову електростанцію (відео)

Технологія маховика має повне право називатися 100% чистим джерелом живлення, так як ця гібридна технологія не використовує паливо і не утворює шкідливих викидів, також не споживає воду.

Гибридно-маховиковая электростанция-хранилище / facepla.net
Гібридно-маховикова електростанція-сховище / facepla.net

Перший, підключений до національної енергомережі проект гібридно-маховикової електростанції буде незабаром побудований у Європі, згідно з недавнім повідомленням міністра Ірландії. Ірландська компанія Schwungrad Energie Limited, яка розробляла цей проект, буде співпрацювати з кафедрою фізики та енергетики Університету Лімерика, передає FacePla.net.

Планується, що американська компанія Beacon Power так само буде забезпечувати деяку підтримку.

В Україні подвоїли «зелений тариф» для альтернативної енергетики

Місцем будівництва проекту стане село Род, графство Оффалі, розташоване в центрі Ірландії.

Для підтримки розробки проекту в грудні 2014 року Європейською комісією було виділено € 2,55 млн. В якості демонстраційного «потенційного» проекту ірландська енергетична компанія EirGrid вибрала саме цю пропозицію в рамках своєї програми інтелектуальних енергосистем.

Система маховика складається із спеціальної вуглеволоконної труби, яка літає на магнітах у вакуумі.

Електрика від поновлюваних джерел, таких як вітряні турбіни і сонячні панелі змушує трубу або маховик обертатися з дуже великою швидкістю. Оскільки маховик знаходиться в середовищі, де практично відсутня сила тертя, він продовжує обертатися до тих пір, поки не виникає потреби в електриці.

У цей момент, кінетична енергія, накопичена маховиком, використовується для вироблення електроенергії, яка подається в мережу. Кожен маховик має розмір близько двох метрів у висоту і, щоб зменшити візуальний вплив на ландшафт, їх частково закопують у землю.

«Технологія маховика має повне право називатися 100% чистим джерелом живлення, так як ця гібридна технологія не використовує паливо і не утворює шкідливих викидів, також не споживає воду. Система просто поглинає енергію і зберігає її, і в будь-який час готова відправити в енергомережу. Це не електростанція в звичайному сенсі, але працює як «амортизатор» сплесків і динамічна енергетична система підтримки, накопичуючи і повторно направляючи в мережу невелику кількість енергії у відповідності з поточною вимогою енергомережі», - пояснює Френк Берк, технічний директор Schwungrad.

На відміну від батарей, маховики не використовують хімічні речовини, вони використовують механічну енергію. Теоретично, це може дозволити їм працювати довше. Вони нетоксичні і негорючі. Маховик також не використовує воду і не здійснює шкідливих викидів.

"Розумні" вікна зможуть змінювати колір та виробляти електрику від дощу і вітру - вчені

У рамках реалізації проекту планується створити близько 55 робочих місць. Від 30 до 40 будуть необхідні на етапі будівництва, і близько 15 будуть постійними.

Маховики можуть працювати досить успішно для деяких галузей, як демонструє відео НАСА. Необхідно більше інвестицій і часу, які будуть вкладатися в розробку обох технологій і, ймовірно, ми побачимо нові досягнення, які сприяють зростанню ефективності для цілої індустрії.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку