Ілюстрація / REUTERS

Науковці заявили про те, що мед, вироблений для комерційного використання, може містити критичну для бджіл-запилювачів частку неонікотиноїдів – найпоширенішого виду інсектицидів. Висновки дослідників опубліковані в журналі Science, пише DT.UA.

Черещ зростаюче занепокоєння з приводу можливого негативного впливу неонікотиноїдів на поведінку і працездатність бджіл, їхнє використання в деяких країнах контролюється: наприклад, у Франції використання неонікотиноїдів для комерційного виробництва меду заборонено. Для того, щоб з'ясувати масштаби поширення неонікотиноїді ву світовій індустрії меду, автори нової роботи склали спеціальну карту, яка показує концентрацію активних речовин неонікотиноїдів в комерційно доступних марках меду.

Читайте такожВ Таїланді бджоли почали охороняти рисові поля від диких слонів

Відео дня

Для цього науковці зібрали 198 зразків меду з різних країн і виміряли у них концентрацію п'яти найпоширеніших активних речовин неоникотиноида: ацетаміприду, клотианідину, імідаклоприду, тіаклопріду і тиаметоксану.

Дослідники з'ясували, що 75% зразків меду містили хоча б один з неонікотиноїдів: з них 30% містили один вид, 45% — два або більше, а 10% зразків містили чотири або п'ять неонікотиноїдів. Найвищі показники були у Північній Америці: пестициди були виявлені у 86% зібраних зразків; найменший показник був у країнах Південної Америки — 57%.