На Житомирщині через забруднення річки Хомора загинуло багато риби

12:27, 29 травня 2017
211 0

За результатами попередніх аналізів фахівці встановили, що річка Хомора періодично забруднюється стоками зі сторони Хмельницької області.

фото українська Wikipedia

У Житомирській області виявлено загибель риби внаслідок забруднення річки Хомора.

Як повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі Державної екологічної інспекції у Житомирській області, загибель риби виявили минулого тижня у річці Хомора на території Баранівського району Житомирщини.

«З виїздом на місце факт забруднення річки був підтверджений: вода була не прозора, а з відтінком сірого кольору, мала неприємний запах, а також подекуди на поверхні води спостерігалась мертва риба», - сказано у повідомленні.

За результатами попередніх аналізів фахівці встановили, що річка Хомора періодично забруднюється стоками зі сторони Хмельницької області.

Читайте такожВ Україні витратять 40 мільйонів гривень на зариблення річок

«Враховуючи той факт, що стоки в річку потрапляють від трьох Хмельницьких підприємств, Державною екологічною інспекцією України доручено Державній екологічній інспекції у Житомирській області та Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області провести їх позапланові перевірки в період з 24 травня по 2 червня», - йдеться у повідомленні.

Детальніше про забруднення річки Хомори повідомив сьогодні сайт Баранівської райдержадміністрації.

«Робочою групою при райдержадміністрації встановлено, що, починаючи від кордону Хмельницької і Житомирської областей, річка Хомора має світло-сірий (свинцевий) колір, дуже мутна, не прозора, біля берегів, у затонах та на рослинності накопичення темно-сірих вкладень, відчувається їдкий неприємний запах господарсько-фекальних стоків. У районі селища Першотравенськ та села Глибочок живої риби, практично, немає, виявлені окремі екземпляри малька мертвої риби», - йдеться.

Ситуація набула широкого розголосу як у Баранівському районі, так і на Житомирщині загалом.

Читайте такожНа Тернопільщині через хлор у річці масово загинула риба

Збитки, завдані довкіллю внаслідок загибелі риби, наразі встановлюються.

За цим фактом правоохоронцями проводиться перевірка.

Як повідомляв УНІАН, у червні минулого року на Житомирщині вже були випадки забруднення річок Хомора та Случ, однак ситуацію вдалося стабілізувати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter