Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

Питання екології в ОРДЛО необхідно ставити на переговорах у Мінську – Черниш

За словами Черниша, екологічна ситуація на Донбасі може спричинити техногенні та екологічні катастрофи в регіоні.

Черниш закликає в Мінську обговорити питання екології на Донбасі / фото rbc.ua
Черниш закликає в Мінську обговорити питання екології на Донбасі / фото rbc.ua

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш переконаний, що питання екології в Луганській та Донецькій областях необхідно ставити на переговорах у Мінську. Про це він заявив на міжвідомчій нараді з вирішення проблемних питань в екологічній сфері Донбасу, під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, повідомляє прес-служба відомства.

«Вирішення екологічних проблем на сході потребує якісної координації між органами центральної та місцевої влади, а також тісної співпраці з представниками міжнародних організацій, що здійснюють оцінку та моніторинг ситуації. Профільні відомства, в першу чергу, повинні мати цілісну картину, аналіз та оцінку ризиків, а також заздалегідь спланований порядок дій у випадку небезпечних ситуацій. Безперечно, питання екології в Луганській та Донецькій областях необхідно ставити на переговорах у Мінську. Перш за все нам потрібно уточнити список усіх підприємств на непідконтрольних територіях, які потребують уваги та доступу міжнародних експертів для упередження надзвичайних ситуацій екологічного та техногенного характеру», – зазначив Вадим Черниш.

Віце-прем’єр та інші члени Уряду особливу увагу приділили складній екологічній ситуації та ризикам техногенних і екологічних катастроф, пов’язаних з підприємствами на окупованих територіях. Після їх рейдерського захоплення окупаційною “владою” відсутній нормальний моніторинг дотримання екологічних норм і стандартів, і це викликає особливу занепокоєність. Критичною є ситуація із затопленими шахтами на окупованих територіях, де рівень води майже досяг гранично допустимо рівня і потребує прийняття негайних профілактичних заходів. Всі учасники наради висловили позицію, що потрібно вимагати негайного допуску до затоплених шахт міжнародних експертів, негайного відкачування води.

В місії ОБСЄ заявляють, що через бойові дії на Донбасі може статися екологічна катастрофа

«Потрібно у найкоротший термін провести екологічний моніторинг на Донбасі, визначити основні проблеми та у короткостроковій перспективі за підтримки профільних міністерств реалізувати заходи, спрямовані на відновлення екологічної сфери на сході України», – зауважив Геннадій Зубко.

За результатами наради було вирішено доручити представникам Донецької та Луганської областей актуалізувати план заходів задля вирішення проблемних питань у сфері екології на Донбасі. 

Раніше перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомляла, що контрольовані Росією бойовики не дають міжнародним експертам можливості провести оцінку екологічної ситуації на затоплених шахтах Донбасу.

Теги: Вадим Черниш, екологія Донбасу, техногенна катастрофа на Донбасі, екологія ОРДЛО

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку