Тернопільська облрада закликала керівництво держави відмовитися від будівництва ГЕС на Дністрі

16:01, 03 березня 2017
Екологія
169 0

В обладі впевнені, що плани щодо спорудження каскаду ГЕС на Дністрі загрожують зміною рівня води, затопленням та підтопленням селянських господарств, зменшенням величини туристичних потоків на Дністровському каньйоні, зникненням червонокнижних видів тварин, погіршенням якості питної води та зростанням інших шкідливих впливів.

У разі будівництва каскаду ГЕС на Дністрі буде знищено природні комплекси національного природного парку

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у зверненні до президента України Петра Порошенка, прем’єр міністра Володимира Гройсмана та голови Верховної Ради Андрія Парубія, прийнятому на сьогоднішній сесії обласної ради.

У ньому нагадується, що рівно рік тому 3 березня 2016 року облрада вже приймала рішення №93 «Про заборону будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області».

«Незважаючи на наявність цього рішення Кабінет міністрів України своїм розпорядженням від 13 липня 2016 року № 552-р схвалив Програму розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, яка серед іншого передбачає будівництво каскаду гідроелектростанцій з шести ГЕС на річці Дністер у його верхній та середній течії на території Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської областей. Плани щодо спорудження каскаду ГЕС на Дністрі загрожують зміною рівня води, затопленням та підтопленням селянських господарств, зменшенням величини туристичних потоків на Дністровському каньйоні, зникненням червонокнижних видів тварин, погіршенням якості питної води та зростанням інших шкідливих впливів, в тому числі і на здоров‘я населення, що проживає на берегах Дністра», – йдеться у зверненні.

Читайте такожТернопільська міськрада закликала ВР законодавчо заборонити торгівлю з тимчасово окупованими територіями

Депутати також додають, що у разі будівництва каскаду ГЕС на Дністрі буде знищено природні комплекси національного природного парку «Дністровський каньйон».

«Нас дивує абсолютне ігнорування Кабінетом Міністрів України інтересів територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області, які знайшли своє вираження у рішенні Тернопільської обласної ради від 3 березня 2016 року. Таке ігнорування інтересів територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області викликало значний резонанс серед жителів Тернопільської області. На даний час зібрано декілька тисяч підписів громадян, що проживають на березі Дністра, проти будівництва каскаду ГЕС на Дністрі (процес збору підписів триває). Вважаємо, що продовження робіт з проектування будівництва та будівництва каскаду ГЕС на Дністрі призведе до масових громадських протестів та соціальної напруги серед місцевого населення», – застерегли депутати.

Відтак вони закликали керівництво держави скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №552-р «Про схвалення Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року» в частині будівництва каскаду верхньодністровських гідроелектростанцій та прийняти рішення про відмову від реалізації намірів проектування і будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на Дністрі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter