Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Україна та Молдова вирішили звернутися до ЄС по допомогу в ліквідації забруднення Дністра

Україна та Молдова планують створити створити робочу комісію на рівні Мінекології та Міненерго двох країн, яка займатиметься питаннями регулювання проходження води та загального стану р. Дністер. 

Україна та Молдова спільно вирішують проблему забруднення річки Дністер / Фото УНІАН
Україна та Молдова спільно вирішують проблему забруднення річки Дністер / Фото УНІАН

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак за підсумками сьогоднішньої зустрічі прем’єр-міністра України та Молдови, передає прес-служба міністерства.

Повідомляється, що за результатами зустрічі було підписано Дорожню карту розвитку українсько-молдовського співробітництва на 2017 рік.

"Серед трійки важливих пріоритетів розвитку подальшого українсько-молдовського співробітництва - питання захисту Дністра. Ця потужна екосистема забезпечує питною водою декілька українських міст і саму столицю Молдови – Кишенів, а також є важливою для ведення сільського господарства. Комісія займатиметься питаннями регулювання проходження води, екологічного стану води Дністра і що важливо - впливу гідроенергетики на екосистему басейну річки", - зазначив Семерак, підкресливши, що для України це питання особливо актуальне і потребує врегульовання та єдиного стратегічного бачення.

В Україні почала працювати перша річкова патрульна поліція - Аваков

Як зазначають у прес-службі, Україна також стурбована забрудненням Дністра через вкрай незадовільний стан очисних споруд у м. Сороки (Республіка Молдова) та негативною ситуацією з промисловим забрудненням р. Киргиж-Китай на території Молдови.

"Сьогодні ми також ініціювали сьогодні ухвалення рішення про спільне звернення до ЄК щодо пошуку партнерів з Європейського Союзу для залучення технологій та фінансування робіт з ліквідації забруднення Дністра. Наші колеги з Молдови підтримали таку ініціативу", - резюмував Семерак.

На Київщині активісти підняли питання щодо "річки з нечистот"

Як нагадують у Мінприроди, у Римі 29 листопада 2012 року під час 6-ї сесії наради сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер, Україною і Молдовою був підписаний договір про співробітництво у сфері охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер.

Договір укладено з метою забезпечення координації спільних дій України і Молдови, спрямованих на розв’язання нагальних транскордонних екологічних проблем, забезпечення сталого екологічного і соціально-економічного розвитку усього басейну ріки Дністер.

Теги: екологія, Дністер, Україна, Молдова

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку