Вівторок,
17 жовтня 2017
Наші спільноти

В болотах центральної Африки виявили торфовище розміром з Англію

У віддалених болотах Конго вчені з Лідського Університету і Університетського коледжу Лондона виявили торфовище площею 145 тис. км кв. Область, яку займає це тропічне торфовище, перевищує площу Англії (130 тис. км. кв.).

Саймон Льюїс/Університет Лідса
Географи виявили гігантське тропічне торфовище / Simon Lewis/University of Leeds

Про це повідомляє Indicator з посиланням на Nature.

Торфовище розташоване в центральній частині западини Конго. Викиди вуглекислого газу з нього складають 30 мільярдів тонн.

Дослідницька група протягом трьох років вивчала видалені заболочені тропічні ліси, щоб знайти зразки торфу для проведення лабораторного аналізу. Потім вчені об'єднали отримані результати зі супутниковими даними.

У Полтавській області горить торф на площі 16 га

«Ми з'ясували, що торф у центральній частині западини Конго покриває колосальну кількість землі. Це найбільший торф'яний комплекс з усіх коли-небудь знайдених в тропіках. Ми також знайшли 30 мільярдів тонн вуглецю, про існування якого ще ніхто не знав. Дивно, що в 2016 році подібні відкриття все ще мають місце», - повідомив автор дослідження Саймон Льюїс.

На це торфовище припадає майже 30% світового запасу вуглецю в торф'яній товщі. Вчені зазначили, що площа виявленого торфовища перетворює Центральну Африку в місце самого великого у світі торф'яного комплексу.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку