В болотах центральної Африки виявили торфовище розміром з Англію

16:58, 12 січня 2017
Екологія
1113 0

У віддалених болотах Конго вчені з Лідського Університету і Університетського коледжу Лондона виявили торфовище площею 145 тис. км кв. Область, яку займає це тропічне торфовище, перевищує площу Англії (130 тис. км. кв.).

Саймон Льюїс/Університет Лідса

Про це повідомляє Indicator з посиланням на Nature.

Торфовище розташоване в центральній частині западини Конго. Викиди вуглекислого газу з нього складають 30 мільярдів тонн.

Дослідницька група протягом трьох років вивчала видалені заболочені тропічні ліси, щоб знайти зразки торфу для проведення лабораторного аналізу. Потім вчені об'єднали отримані результати зі супутниковими даними.

Читайте такожУ Полтавській області горить торф на площі 16 га

«Ми з'ясували, що торф у центральній частині западини Конго покриває колосальну кількість землі. Це найбільший торф'яний комплекс з усіх коли-небудь знайдених в тропіках. Ми також знайшли 30 мільярдів тонн вуглецю, про існування якого ще ніхто не знав. Дивно, що в 2016 році подібні відкриття все ще мають місце», - повідомив автор дослідження Саймон Льюїс.

На це торфовище припадає майже 30% світового запасу вуглецю в торф'яній товщі. Вчені зазначили, що площа виявленого торфовища перетворює Центральну Африку в місце самого великого у світі торф'яного комплексу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter