Мінекології представило перший варіант стратегії поводження з відходами

14:05, 22 грудня 2016
Екологія
203

Міністерство екології та природних ресурсів представило перший варіант проекту Національної стратегії поводження з відходами і виставило його на громадське обговорення, яке триватиме від 1,5 до 2 місяців, повідомив глава відомства Остап Семерак в ході прес-конференції.

Проект виставили на громадське обговорення / antikor.com.ua

«Україна вперше підготувала такий документ, який виробляє цілісну державну політику у поводженні з усіма видами відходів... Стратегія потрібна для інвесторів, які хотіли б працювати і інвестувати в економіку України. Це механізм імплементації європейських стандартів», - сказав він.

Читайте такожМінекології має намір включити захист навколишнього середовища до пріоритетів роботи Кабміну в 2017 році

За словами міністра, документ охоплює всі види відходів – тверді побутові, промислові, небезпечні, будівельні, сільськогосподарські, електричні та інші.

Розроблений проект стратегії має стати основою для майбутньої розробки регуляторної бази у сфері поводження з відходами.

За прогнозами Семерака, документ буде готовий до офіційного проходження через міністерства та інші центральні органи виконавчої влади не раніше, ніж через 2 місяці. При цьому міністр зазначив, що розробка стратегії йде за планом з дотриманням встановлених строків.

«Ми працювали разом з нашими міжнародними партнерами 5-6 місяців. Це дуже стислі терміни. Ми за 5-6 місяців пройшли перший етап і чітко дотримуємося плану», - сказав він.

Міністр повідомив, що над створенням проекту документа працювала міжвідомча робоча група, до складу якої увійшли представники Мінекології, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, а також експерти німецької федеральної компанії GIZ та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Присутня на прес-конференції провідний менеджер департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР Олена Борисова додала, що основним принципом, який закладений в основу представленої стратегії, є поступовий перехід від механізму захоронення сміття до його сортування з подальшою переробкою. Згідно з прогнозами експертів ЄБРР, до 2022 року половина всіх твердих побутових відходів в Україні буде сортуватися, і вже до 2030 року цей показник досягне 90%.

«До 2030 року 90% побутових відходів будуть сортуватися. Це цільовий показник, який був визначений на підставі існуючих практик і тієї ситуації, яка склалася в Україні. Це потрібно ще обговорити, але з точки зору наших експертів, це реалістично і забезпечує виконання необхідних екологічних стандартів», - сказала Борисова.

За її словами, роздільний принцип сортування передбачає установку двох різних видів контейнерів, призначених для сухих відходів та інших видів сміття. Сухі відходи включають в себе ті матеріали, які згодом можуть бути перероблені - скло, папір і т. д.

Борисова зазначила, що стратегія також передбачає запровадження принципу розширеної відповідальності виробника. Згідно з цим принципом, вітчизняні виробники будуть нести повну відповідальність за подальший збір і переробку своїх пакувальних матеріалів.

Як повідомляв УНІАН, 1 червня поточного року Кабінет міністрів доручив Мінекології та Мінрегіону провести перевірку і інвентаризацію сміттєзвалищ побутових відходів, а також розробити ефективну систему поводження з ними. Інвентаризація звалищ була необхідна, оскільки органи виконавчої влади або місцевого самоврядування не володіють відповідною інформацією.

Наступним важливим етапом державної політики є розробка Національної стратегії поводження з відходами і плану по реалізації цієї стратегії, які повинні бути підготовлені до кінця цього року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter