Інвестори з 10 країн надіслали інженерів для вивчення інфраструктури зони відчуження - міністр екології

12:13, 08 грудня 2016
Екологія
102

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у Києві обговорив питання подальшої співпраці у зоні відчуження з управляючим директором ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Меліджем Френсісом Хенрі та директором ЄБРР в Україні Аджунером Шевкі.

Зона відчуження / УНІАН

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів.

"Інвестори з різних країн світу, які працюють на ринку відновлювальної енергетики, активно цікавляться перспективою інвестування у зону відчуження. Станом на сьогодні маємо близько 40 таких компаній. При цьому близько 10 з них вже надіслали своїх інженерів для детального вивчення інфраструктурних можливостей зони відчуження", - розповів Семерак.

Читайте такожКабмін знизив вартість оренди держмайна в Чорнобильській зоні

Він також додав, що у зоні відчуження залишаються території, які люди повноцінно не зможуть використовувати ще тривалий час, і саме вони розглядаються як потенційні площі для будівництва парку відновлювальної енергетики.

"На базі ДАЗВ (Державне агентство України з управління зоною відчуження) створено робочу групу, яка працює над пропозицією щодо розвитку відновлювальної енергетики у зоні відчуження, зокрема щодо надання земельних ділянок для об’єктів парку сонячної енергетики", - додав міністр.

У ході зустрічі також було розглянуто можливість створення спільної робочої групи за участю представників ЄБРР, Мінприроди, ДАЗВ, Міненерговугілля, НЕК "Укренерго" та наукових установ щодо вироблення технічно-проектної документації під майбутній парк відновлювальної енергетики.

Нагадаємо, 29 листопада було завершено насування арки, що накриває четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter