Європа не збирається відмовлятися від роздільного збору відходів за місцем проживання громадян – експерт

14:38, 25 листопада 2016
Екологія
196 0

Голова Української пакувально-екологічної коаліції «УКРПЕК» Володимир Слабий заявив у коментарі УНІАН, що заяви Міністра екології про те, що в Європі збираються відмовлятися від роздільного збору побутових відходів будинку, є передчасними.

Фото УНІАН

«За інформацією наших європейських колег увагу до питань роздільного збору та максимального залучення вторинної сировини в економіку набуває чільну роль у зв'язку з переходом ЄС до економіки замкненого циклу (Circular Economy). Вже в січні Європейським Парламентом передбачається прийняття пакету Директив з економіки замкненого циклу, після чого цільові показники цих Директив візьмуть законодавче завершення в законодавстві країн ЄС», - зазначив він.

Читайте такожМода на еко-продукцію: бажання виділитись чи необхідність?

Володимир Слабий також заявив, що ще на початку року відбулася спеціально організована ЄС конференція з роздільного збору, на якій прийшли до висновку, що в контексті переходу ЄС  до економіки замкнутого циклу роздільний збір відіграє чільну роль у збереженні ресурсів у продуктивному циклі як можна довше.

Глава «УКРПЕК», вважає, що, як показує досвід країн ЄС, тільки з допомогою роздільного збору в місцях утворення, не допускаючи змішування ресурсоцінних компонентів з біо-відходами, забезпечується максимальне залучення в економіку якісних вторинних ресурсів, яких так не вистачає переробним підприємствам України. Для нашої країни немає іншого, більш ефективної альтернативи, крім впровадження системи роздільного збору в повсякденне життя наших громадян. І не тільки тому, що Україною прийняті політичні зобов'язання з впровадження відповідних європейських директив, але ще й тому, що досвід європейських країн у цьому напрямку є найбільш прогресивним у світі».

Як вже повідомляв УНІАН раніше, міністр заявив, що є прихильником політики створення сортувальних ліній на місцях видалення відходів і пояснив що, в Європі побутові відходи сортувалися вдома, оскільки в той час була відсутня спеціальна техніка, яка дозволяла б сортувати сміття на місцях видалення відходів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter