Китай збудує у Чорнобилі сонячну електростанцію

16:22, 21 листопада 2016
Екологія
410 0

Дві китайські компанії повідомили, що планують побудувати у Чорнобилі сонячну електростанцію. Будівельні роботи мають початися у 2017 році.

Иллюстрация REUTERS

Два китайських підприємства планують спорудити у 30-кілометровій зоні відчуження біля Чорнобильської АЕС сонячну електростанцію, повідомляє Deutsche Welle.

Читайте такожФерма сонячної енергії в зоні відчуження: чи запрацює це в Україні

Зазначається, що роботи мають початися наступного року, повідомила фірма GCL System Integration Technology, котра спільно з китайським концерном China National Complete Engineering, реалізовуватиме цей проект. Фахівці-техніки обох китайських компаній вже неодноразово перевіряли заплановане місце спорудження об'єкта.

"Ми намагатимемося санувати забруднену місцевість за допомогою "зеленої" і відновлюваної енергетики, що призведе до значних соціальних та економічних результатів", - заявив очільник компанії GCL System Integration Technology Шу Хуа. Будівництво сонячної електростанції в Україні, потужністю 1 гігаватт, за його словами, є частиною плану з міжнародної експансії китайської компанії. 

За даними українського міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, китайська сторона готова інвестувати у проект понад один мільярд доларів США.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter