Замість "деревинного мораторію" потрібна національна програма розвитку лісового господарства - австрійський експерт

13:46, 15 листопада 2016
Екологія
127 0

Замість заборони експорту деревини Україні необхідно розробити комплексну програму розвитку лісового господарства національного рівня. 

ssu.gov.ua

Про це під час круглого столу «Експорт лісу: у пошуках компромісу» в Києві заявив Мікаель Суттер, австрійський експерт в області реформ лісу в Центральній і Східній Європі, повідомляє «Главком».

«Україні потрібна загальна реформа, національна програма розвитку лісового господарства. Недостатньо використати лише один засіб, наприклад мораторій, який може існувати протягом обмеженого періоду часу. Єдиний інструмент тут не допоможе. А мораторій якраз і є таким єдиним засобом», - зазначив Мікаель Суттер.

Читайте такожМінприроди зобов’язало керівників нацпарків та заповідників оприлюднювати плани проведення рубок

За його словами, прийняття державної програми розвитку лісової галузі також дозволить Україні розраховувати на допомогу міжнародної спільноти.

«Європейський Союз надаватиме підтримку цим програмам. Якщо вважатиме, що в них є сенс. Є інші міжнародні донори, готові приїхати і допомагати», - наголосив австрійський експерт.

Як повідомлялося, в квітні 2015 року Верховна Рада проголосувала за 10-річну заборону на вивіз необроблених лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) з 1 листопада 2015 року. Експортувати сосну буде заборонено з 1 січня 2017 року.

Круглий стіл «Експорт лісу: у пошуках компромісу» відбувся 11 листопада 2016 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ». Учасники заходу обговорили наслідки мораторію на експорт основних видів української деревини і назвали умови для скасування заборони вивозити ліс за кордон.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter