У Нью-Йорку стару кераміку використовують для облаштування "житла" для устриць, здатних очистити місцеві води

13:29, 19 жовтня 2016
Екологія
397 0

Подрібнені деталі керамічних унітазів разом з мушлями укладають на дно бухти Джамейка в Нью-Йорку. На ці 745 квадратних метрів підселять устриць.

Устрицы в природе / Фото Jay Fleming

Про це йдеться в сюжеті "Голосу Америки".

Фахівці сподіваються, що нова колонія стане успішним продовженням експерименту зі штучним рифом, де зараз вже мешкають 50 тисяч дорослих особин.

У департаменті захисту навколишнього середовища Нью-Йорка пояснюють, що ідея такої переробки старої сантехніки з'явилося не випадково.

Читайте такожУ Дніпро випустили кілька тонн риби для відновлення київських водойм (фоторепортаж, видео)

"Подріблена кераміка дуже схожа на мушлю і приваблює устриць, так само як і старі раковини молюсків. Тому замість того, щоб ховати стару техніку на сміттєвих звалищах, ми знайшли їй нове, корисне застосування", – розповів співробітник департаменту Джон Маклафін.

Ще 100 років тому ця затока був повна устриць, однак днопоглиблювальні роботи, забруднення води і надмірний видобуток устриць призвели до їх зникнення. Як результат, вода стала ще бруднішою, адже сотні тисяч "маленьких фільтрів" зникли.

"Устриці фільтрують воду і дають корм і здорове середовище для інших видів тварин. Вони стабілізують дно, вони підвищують прозорість води. Вони можуть стабілізувати цілі берегові лінії", - розповів глава проекту "Мільярд устриць" Піт Малиновський.

Повідомляється, що одна доросла устриця може відфільтрувати 190 літрів води на день. Завдяки розвитку колонії молюсків води Нью-Йорка можуть стати трохи чистіше вже в найближчому майбутньому.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter