Четвер,
22 червня 2017
Наші спільноти

Росія перетворює окупований Керченський півострів на зону техногенного лиха - екологи

Росія знищує природу окупованого нею Керченського півострова у Криму, проводячи військові навчання з бомбардуваннями території.

/ crimeaguide.com
Росія знищує Керченський півострів бомбардуваннями / crimeaguide.com

Про це йдеться в повідомленні міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина".

Вона підкреслює, що донедавна Керченський півострів лишався найменш освоєною частиною Криму. Район значною мірою складається з природних степових ділянок, скель та інших природних ландшафтів, рясно наповнених пам’ятками історії та археології, а також культури кримськотатарського народу. У 1980-х роках науковцями пропонувалось оголосити весь півострів біосферним заповідником.

ЗМІ: На Тузлі будівельники Керченського мосту знищують рослинність

"Сьогодні східна околиця Криму потерпає від нових загроз, невідомих в роки незалежності України. Найбільш відчутною серед них наразі є наслідки військових навчань на території Караларського регіонального ландшафтного парку. В минулому територія РЛП була військовим полігоном, проте в останні десятиліття цей негативний вплив не відбувався", - йдеться у повідомленні.

Наразі ж на полігоні російськими окупантами відновлено військовий аеродром.

"Порушення рослинності та ландшафтів, забруднення ґрунтів залишками вибухових речовин та неймовірний фактор непокою повністю знівелювали заповідний статус території РЛП", - зазначає організація.

На території Опукського природного заповідника, що також розміщений на Керченському півострові, і поряд з ним окупаційні війська заснували потужний військовий полігон, в тому числі для бомбометання. На полігоні вже проходили повномасштабні навчання.

"Уявити подальше гніздування зникаючих в природі степового журавля та дрохви в умовах бомбардування неможливо. З іншого боку, на територію РЛП почали звозити сміття з Керчі, що також несумісно з природоохоронним статусом території", - констатують екологи.

Найбільшою, поки нереалізованою загрозою для природи Керченського півострова, на їх думку, лишається намір транспотного сполучення через обіцяний міст через Керченську протоку.

У МЗС прокоментували "морський позов" до Росії, згадали Керченський міст

"Експерти ЕПЛ вважають, що спорудження зазначеного об’єкту призведе до перетворення Керченського півострова на транзитну зону і стане причиною масштабної розбудови інфраструктури (в тому числі складських приміщень, транспортних депо тощо) вздовж проектованих транспортних шляхів, адже, як говориться у поширеному проектантами мосту відео, Керч стає "східними транспортними воротами Криму", - зазначає організація.

Екологи розцінюють останні події на Керченському півострові як загрозу техногенної катастрофи. 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку