Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

ЄС привітав ухвалення Верховною Радою України законів про екологічну оцінку

Ухвалені Верховною Радою України закони про оцінку впливу на довкілля (№2009а-д) та про стратегічну екологічну оцінку (№3259) відповідають правилам Європейського Союзу.

Закони дозволять країні відкрити нові місця для участі в інвестиційних проектах за кордоном / Фото УНІАН
Закони дозволять країні відкрити нові місця для участі в інвестиційних проектах за кордоном / Фото УНІАН

Про це йдеться у заяві Представництва Європейського Союзу у Facebook.

"Представництво ЄС вітає ухвалення Верховною Радою України закону про оцінку впливу на довкілля та закону про стратегічну екологічну оцінку", - наголосили у дипломатичній місії Євросоюзу.

"Обидва закони відповідають правилам ЄС і найкращим європейським практикам", - зазначили дипломати.

Мінекології заявило про створення універсальної екологічної інспекції до кінця року

У зв'язку з цим у представництві заявили, що нова нормативно-правова база сприятиме розвитку більш прозорих шляхів здійснення оцінки впливу інвестиційних проектів на довкілля та суспільство. На думку дипломатів, це допоможе в уникненні або обмеженні негативних наслідків для місцевих громад і споживачів.

"Також чіткі правила проведення екологічної оцінки допоможуть розблокувати стратегічні інвестиції у сфери, що здатні активізувати економічне зростання та створити нові робочі місця, включаючи транспортний та інфраструктурний сектори", - наголосили в Представництві.

"Окрім того, це дозволить українським компаніям скористатися міжнародним фінансуванням та відкрити нові місця для участі в інвестиційних проектах за кордоном", - заявили в місії.

Також у Представництві Євросоюзу запевнили, що й надалі підтримуватимуть український уряд у впровадженні цих законів за допомогою політичного діалогу між ЄС і Україною та технічної підтримки.

Як повідомляв УНІАН, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон, який встановлює європейські норми оцінки впливу підприємств на довкілля.

Також парламент ухвалив у другому читанні та в цілому закон, який зобов'язує органи влади планувати на тривалу перспективу можливий вплив на довкілля рішень щодо стратегії розвитку регіону, створення підприємств, особливо тих, які видобувають корисні копалини. За ухвалення закону «Про стратегічну екологічну оцінку» проголосували 231 народний депутат.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку