Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Мінприроди ініціює підвищення відповідальності за екологічну шкоду

Міністерство екології та природних ресурсів України ініціювало внесення змін до законодавства щодо підвищення штрафів за шкоду, завдану навколишньому природному середовищу. 

Українські краєвиди: гора Говерла / Фото УНІАН
Українські краєвиди: гора Говерла / Фото УНІАН

Про це в інтерв'ю ЛІГА.net розповів міністр екології Остап Семерак, передає прес-служба міністерства.

"Я запропонував ряд термінових рішень, які уряд схвалив. В тому числі є доручення в найкоротші терміни Мінприроди, Мінюсту і Мінрегіонбуду підготувати проект закону по підвищенню відповідальності за екологічну шкоду. Штрафи повинні бути відчутними", - зазначив міністр.

За його словами, для ухвалення рішення щодо посилення відповідальність за порушення екологічного законодавства знадобиться політична воля і суттєве підвищення рівня покарань.

Перехід до європейської моделі оцінки впливу на довкілля в Україні забезпечуватиметься поетапно - Семерак

"Ми повинні усвідомити: або ми серйозно в державі відносимося до охорони навколишнього природного середовища і усвідомлюємо стан справ, або Україна буде плавно скочуватися в екологічну катастрофу, до якої ми йдемо", - резюмував Семерак.

При цьому він констатував, що на сьогодні в Україні органи, які здійснюють контроль за дотриманням екологічного законодавства не мають достатньої кількості інструментів для належного реагування. Водночас у Мінприроди триває  робота по реформуванню Державної екологічної інспекції, яка повинна перетворитися на дієвий інструмент контролю.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку