Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

Вдвічі більше Аляски: за 20 років площа незайманої природи скоротилася на 10% - вчені

Фахівці з міжнародного Товариства охорони природи Нью-Йорку повідомляють, що за останні 20 років площі, займані незайманими природними комплексами, скоротилися на одну десяту (що приблизно в два рази більше розміру Аляски).

REUTERS
REUTERS

Дослідження опубліковане в Current Biology, інформує "Газета.Ru".

Фахівці відзначили на глобусі області, зайняті дикою природою і вільні від значного впливу людини, і порівняли отримані карти з даними початку 1990-х. Сумарна площа незайманих екосистем в наші дні становить 30,1 млн квадратних кілометрів, або одну п'яту від загальної поверхні суші. За ці роки області, займані природними комплексами, зменшилися на 3,3 млн квадратних кілометрів. Найважче наслідки господарської діяльності позначилися на дощових лісах Амазонії і Центральної Африки, які скоротилися на 30 і 14% відповідно.

У Чорне море без очищення скидається 70% каналізації окупованого Севастополя - еколог

На думку вчених, ООН та інші міжнародні організації в більшості випадків фокусуються на охорону окремих видів, що вимирають, приділяючи недостатньо уваги деградації цілих екосистем, які неможливо відновити в первозданному вигляді. Щоб змінити ситуацію і зберегти зникаючі природні ландшафти, людство повинно зробити більш активні дії протягом найближчих десятиліть, поки процес не став незворотним. Для цього потрібно доопрацювати природоохоронне законодавство і суворіше стежити за виконанням його приписів, впевнені вчені.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку