Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Глобальне потепління загальмують видобутком сланцевого газу - вчені

Фрекінг за допомогою закачування діоксиду вуглецю замість води в цільовий пласт може одночасно підвищити дебіт сланцевого газу і сприяти зниженню темпів зростання глобального потепління.

nadraukrayny.com.ua
До своїх висновків учені прийшли в результаті комп'ютерного статистичного моделювання / nadraukrayny.com.ua

Дослідження вчених із США і Франції опубліковано в журналі Nature Communications, інформує Lenta.ru.

До своїх висновків учені прийшли вналідок комп'ютерного статистичного моделювання. Вони імітували умови видобутку сланцевих газів за допомогою фрекінгу, що використовує різного типу речовини. Додавання до цільового пласту,що перебуває при високому тиску вуглекислого газу, а не води, є кращим.

Це пов'язано з тим, що рідина в порах порід більш перешкоджає витяганню метану, ніж діоксид вуглецю. Хоча спочатку відмінність у продуктивності родовища в разі використання двох типів речовин спостерігатися не буде, з плином часу (по мірі виснаження шару) застосування діоксиду вуглецю дозволить зберегти дебіт свердловини на високому рівні більш тривалий час.

Вчені довели зв'язок між видобутком сланцевого газу і землетрусами

Окремо вчені відзначають, що закачування в пласт діоксиду вуглецю, який є парниковим газом, дозволить знизити темпи зростання глобального потепління. Фахівці висловлюють надію, що вуглекислий газ в цьому випадку може надовго зберегтися в підземному пласті і не потрапить в атмосферу.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку