Російська ТВ-пропаганда проілюструвала українські "жахи Чорнобиля" кадрами з Росії

19:30, 28 квітня 2016
3076 0

Федеральний російський телеканал РЕН ТВ в новинному сюжеті, присвяченому 30-річчю Чорнобиля, яскраво описав, як погано українцям живеться серед радіації, проілюструвавши це, зокрема, кадрами, знятими в Росії.

 РЕН ТВ

Як наголошується в повідомленні екологічної організації "Грінпіс", телеканал повісив на ці кадри титр "Чорнобиль, Україна", хоча насправді вони були зняті в Брянській області, на території радіоактивного "чорнобильського сліду".

Свою розповідь РЕН ТВ підкріпив коментарем експерта "Грінпіс" Рашида Алімова.

При цьому експерта називають абстрактним "екологом", "Грінпіс" не згадується взагалі, а логотип на куртці сором'язливо замазують (в деяких кадрах, втім, російські журналісти "забувають" це зробити).

Після слів про те, що екологи досліджують територію навколо Чорнобильської АЕС, в сюжеті продемонстровані кадри, де Алімов заміряє фон в Брянській області.

РЕН ТВ, говорячи про проблеми України, використовує відео з колишнього села Святськ Брянської області, прибраного зі списку російських зон відселення під приводом того, що там немає людей.

"Подібні передачі створюють у глядачів помилкове і дуже небезпечне враження, що наслідки чорнобильської катастрофи зараз відчувають на собі тільки жителі України. Насправді це велика біда і для Росії, і для Білорусі. Коментар, який Рашид Алімов дав журналістам, стосувався всіх трьох країн", - зазначає "Грінпіс".

Організація зазначає, що на найбільш забруднених територіях у трьох країнах проживає близько 1 мільйона чоловік. Всього у зонах, які офіційно визнані забрудненими, проживає 5 мільйонів чоловік (1,6 мільйона в Росії, 1,1 мільйона в Білорусі і 2,3 мільйона в Україні), з яких 800 тисяч дітей. Населених пунктів, які відносяться до забруднених зон в Росії 4413, в Білорусі — 2396, в Україні — 2293.

Читайте такожТуск обіцяє "всебічну підтримку" Євросоюзу в подоланні наслідків катастрофи на ЧАЕС

При цьому більша частина людей, які отримують дози радіації понад норми, проживає в Росії, оскільки евакуація населення після Чорнобильської катастрофи в цій країні проводилася при більш високій щільності забруднення території цезієм-137 (понад 40 Кюрі/кв. км у Росії при щільності забруднення понад 15 Кюрі/кв. км у Білорусі та Україні). Забруднені території офіційно знаходяться в 14 регіонах Росії.

Екологи констатують, що також, на відміну від Білорусі та України, де території найбільш забруднених зон огороджені і для проїзду в них необхідно отримати перепустку, в Росії ніяких обмежень на в'їзд фактично немає, а місця поховань забрудненого ґрунту після дезактивації також не огороджені.

"Ми категорично проти недобросовісного цитування та замовчування частини наслідків чорнобильської катастрофи через політичну кон'юнктуру", - підкреслюється в повідомленні.

"Грінпіс Росії" також відправив керівництву телеканалу РЕН ТВ звернення, в якому вимагає припинити поширювати неправдиві відомості в інтернеті і надати ефірний час, щоб організація змогла скористатися своїм правом на відповідь.

Читайте такожВ ООН запропонували створити глобальний фонд допомоги ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter