WWF: В дикій природі В'єтнаму залишилося не більше п'яти тигрів

18:52, 21 квітня 2016
Екологія
404 0

Популяція індокитайського тигра в дикій природі В'єтнаму стрімко скоротилася за останні п'ять років. В даний час в природному середовищі живуть не більше п'яти представників найбільшого виду сімейства котячих, коли ще в 2011 році їх налічувалося 30.

тигрица / urbo.ua

Такі невтішні дані про стан тигрів у В'єтнамі привів Всесвітній фонд дикої природи (WWF), повідомляє ТАСС.

На думку експертів-екологів цієї організації, головними причинами скорочення чисельності тигрів в дикій природі стали господарська діяльність людини та браконьєрське винищення тварин. Фахівці фонду звертають увагу місцевої влади, що тиграм, що живе в джунглях і тропічних лісах гірських провінцій В'єтнаму, загрожує повне зникнення, як це вже сталося в сусідній Камбоджі. Там тигри вже офіційно визнані зниклим видом тварин на території королівства. Тривожна ситуація складається і в сусідньому з В'єтнамом Лаосі. Згідно зі спостереженнями екологів, у лаоських джунглях залишилися лише дві особини сімейства тигрові.

Читайте такожАмурські тигри мігрують на північ - екологи

Фахівці попереджають, що В'єтнаму необхідно терміново вжити заходів, які дозволять зберегти нечисленну популяцію від вимирання і винищення. В даний час по всій країні вирощуються близько 120 особин тигра в неволі, проте це навряд чи може сприяти збереженню популяції дикого тигра, якщо не припинити полювання на представників цього різновиду сімейства котячих.

Відстоювати своє право на життя індокитайському тигру стає все важче і важче. Щороку браконьєри знищують десятки його особин в джунглях В'єтнаму, Лаосу, Бірми і Таїланду. Подальша відсутність скоординованих країнами регіону дієвих заходів щодо захисту індокитайського тигра призведе до повного зникнення цього підвиду на планеті, вважають екологи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter