Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

Мінекології очікує від Порошенка указу про Чорнобильський біосферний заповідник до 26 квітня

Міністерство екології та природних ресурсів очікує, що президент Петро Порошенко до 26 квітня (річниця трагедії на Чорнобильській АЕС) підпише указ про створення в зоні відчуження Чорнобильського біосферного заповідника.

полесское чернобыльская зона / chornobyl.com.ua
Мінекології підготувало всі документи для створення заповідника / chornobyl.com.ua

Про це на брифінгу повідомила виконуюча обов'язки міністра екології Ганна Вронська, зазначивши, що з боку міністерства всі документи готові.

«Такий заповідник створюється указом президента. Всі документи, які вимагалися з боку Міністерства екології, ми підготували, вони зараз знаходяться в Адміністрації президента, і ми сподіваємося, що президент підтримає цю ідею і підпише цей указ саме до 26 квітня, коли ми відзначатимемо 30-у річницю Чорнобильської трагедії», - сказала Вронська.

За її словами, створення заповідника передбачає поділ кордонів Чорнобильської зони відчуження, зокрема, 10-кілометрова зона навколо Чорнобильської АЕС залишиться для промислового використання, а решта території 30-кілометрової зони отримає статус біосферного-заповідного фонду (майже 200 тисяч гектарів земель).

Українцям відновлять доплату за роботу в Чорнобильській зоні відчуження

Планується, що територія заповідника буде охоронятися та вільного доступу для відвідування цієї території, як і зараз, не буде.

«Ми там хочемо зберегти природу, яка притаманна нашому Поліссю», - уточнила в.о. глави міністерства.

При цьому Вронська зазначила, що якщо президент підпише указ про створення заповідника до річниці трагедії на ЧАЕС, то це дозволить обговорити перспективи розвитку і використання зони відчуження 26 квітня в Києві на форумі, в якому візьмуть участь міжнародні делегати і представники країн-донорів.

Тварини у районі Чорнобиля сліпнуть через радіацію — вчені

За її словами, якщо плани щодо створення заповідника вдасться реалізувати, то міністерство має намір також створити в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» транскордонний українсько-білоруський біосферний резерват загальною площею близько 500 тисяч гектарів.

«Це європейська практика, і наша практика співпраці з сусідніми країнами, а також це свідчить про наше бажання розширити межі природоохоронних територій», - додала Вронська.

Довідка УНІАН. Зона відчуження Чорнобильської АЕС, також звана Чорнобильською зоною відчуження — заборонена для вільного доступу територія, що зазнала інтенсивного забруднення радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Зараз площа зони становить близько 260 тисяч гектарів.

Чорнобильська зона включає в себе північ Іванківського району Київської області, де розташовані безпосередньо електростанція, міста Чорнобиль та Прип'ять, а також північ Поліського району Київської області.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку