На Волині лісівники зафіксували 4 гектари всихаючих насаджень сосни (фото)

17:15, 12 лютого 2016
Екологія
508 0

У Волинській області під час науково-практичної експедиції, яка розпочалася 11 лютого, зафіксували до 4 гектарів всихаючих насаджень сосни звичайної на території Городоцького лісництва в Маневицькому районі.

uriffm.org.ua

Як повідомляє прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, члени експедиції на чолі із старшим науковим співробітником ДП «Поліський філіал УкрНДІЛГА» Василем Бородавкою означили межі території, на якій пошкоджено дерева, їх віковий і кількісний склад, буферні зони, а також визначили ймовірну причину всихання.

Як зазначається в повідомленні, йдеться про цілий комплекс стовбурних шкідників і хвороб, зокрема короїда вершинного, лубоїда соснового, синю соснову златку, короїда шестизубого (стенографа), кореневу губку й інших.

За словами Бородавки, декотрих із цих шкідників, за визначенням автора підручника «Комахи України» Василя Козака, раніше у поліських лісах навіть для наукових досліджень не просто було знайти. Тепер їх присутність масова.

Бородавка вважає, щоб врятувати бодай частину деревини хворих деревостанів потрібно за найкоротший термін провести санітарні рубки, деревину вивезти для переробки, а хвою і рештки кори спалити. Інакше є загроза зараження інших лісів, зокрема і так званих недоторканих «дерев майбутнього», які знаходяться у безпосередній близькості з хворими.

uriffm.org.ua

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter