Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Метеорологи заявили про небезпеку випаровування океанів на Землі

Земля та інші багаті водою планети при підвищенні вмісту в атмосфері вуглекислого газу можуть повністю втратити свої океани і стати непридатними для життя.

REUTERS
REUTERS

Результати досліджень метеорологи з Німеччини і США опублікували в журналі Nature Communications, повідомляє Lenta.ru.

Планетологи провели тривимірне моделювання, яке демонструє вплив вмісту вуглекислого газу в атмосфері (повітряної оболонки) планети на її гідросферу (водну оболонку). Зростання концентрації цього газу прискорює парниковий ефект і збільшує нестабільність клімату на планеті.

Хакери Anonymous зламали сайт прем'єра Японії на знак протесту проти вбивства китів

На землеподібних планетах середня глобальна температура на поверхні світового океану може становити понад 56 градусів Цельсія, а висока вологість верхніх шарів атмосфери призведе до прискорення міграції води з неї до космосу. Вчені відзначають незворотність зазначених процесів навіть у разі подальшого зниження концентрації вуглецю в атмосфері.

Вчені відзначають, що для реалізації цього сценарію потрібні величезні обсяги вуглекислого газу - значно більше, ніж людина і природа в даний час викидають в атмосферу. Між тим, для землеподібних екзопланет, розташованих в безпосередній близькості до світила, сценарій вчених є більш реалістичним.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку