Четвер,
23 лютого 2017

Наші спільноти

Активісти вимагають у Тернопільської облради заборонити будівництво ГЕС на Дністрі

У Тернополі близько 100 осіб пікетують обласну раду з вимогою заборонити будівництво каскаду гідроелектростанцій на річці Дністер.

te.20minut.ua
Активісти вимагають заборонити будівництво дністровських ГЕС на Тернопільщині / te.20minut.ua

Як передає кореспондент УНІАН, під будівлю Тернопільської обласної державної адміністрації та обласної ради пікетувальники принесли три каяки та весла.

Всім, хто заходить в будинок, вони роздають листівки з повідомленням про те, що чиновники "хочуть знищити Дністер".

Вони вимагають від депутатів обласної ради першим питанням на сьогоднішній сесії розглянути заборону будівництва ГЕС на Дністрі.

Під час виступів пікетувальники відзначали, що 5 із запланованих нових ГЕС на Дністрі хочуть будувати в межах національного природного парку "Дністровський каньйон", що суперечить чинному законодавству.

Будівництво малих ГЕС на Дністрі вирішить проблему підтоплень та энергодифициту Карпатського регіону

Також вони наголошують, що будівництво ГЕС на річці призведе до погіршення стану навколишнього природного середовища, а також зменшить туристичну привабливість Дністра.

Крім того, констатують активісти, зникне велика кількість видів риби, а зміна рівня води в Дністрі призведе до збільшення ерозії і вимивання ґрунтів, що загрожує збільшенням кількості зсувів і руйнуванням доріг в краї.

Дністровська ГАЕС запустила третій гідроагрегат

Нагадаємо, у вересні 2015 року компанія «Укргідроенерго» представила проект будівництва на територіях Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей низки гідроелектростанцій на Дністрі, у тому числі 5 руслових низьконапірних і 1 дериваційної. Представники «Укргідроенерго» запевнили, що пріоритетом при спорудженні станцій стане мінімізація шкоди навколишньому середовищу.

В кінці грудня рішення про заборону погодження питання розміщення ГЕС уздовж Дністра ухвалила Івано-Франківська облрада.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Екологія

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку