Амурські тигри мігрують на північ - екологи

18:29, 02 грудня 2015
Екологія
2438 0

Далекосхідні екологи довели, що амурські тигри поступово освоюють нові території, просуваючись все далі на північ. Підтвердження цьому вони знайшли в заказнику "Ольджиканский" в 160 км на північ від міста Комсомольськ-на-Амурі, де з випаданням першого снігу вдалося виявити сліди самки тигра.

wikimedia.org

Про це повідомили в Приморській філії Центру "Амурський тигр", повідомляє ТАСС.

Як правило, амурські тигри не заходять так далеко на північ через важкі умови проживання. Взимку там випадає багато снігу, через що хижакові важко полювати.

Читайте такожПроблеми лісових ресурсів України

Директор Приморського філії Сергій Арамілєв вважає, що факт освоєння амурськими тиграми північних територій не є сенсацією, в той же час - це хороший знак, що підтверджує загальну тенденцію.

Читайте такожЕкологи пропонують створити зону для червонокнижних сивучів

"Будемо сподіватися, що зима в тих місцях буде м'якою, і тигриця зможе закріпитися на новій території, а там, може бути, і один з самців-мандрівників загляне до неї для створення північного угруповання", - говорить Арамілєв.

Амурський тигр занесений в Міжнародну Червону книгу як зникаючий вид. За даними обліку цього року, цих хижаків залишилося в дикій природі 480-540 особин. 90% популяції мешкає на території Приморського і Хабаровського країв. З півночі територію, зайняту амурськими тиграми, обмежує річка Амур.

Заказник "Ольджиканский" площею 159 тис. га розташований в 160 км на північ від міста Комсомольськ-на-Амурі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter