Вчені заявили про загрозу вибуху затопленого у Карському морі атомного підводного човна К-27

18:35, 27 листопада 2015
Екологія
4257

Поховані неподалік Нової Землі радіоактивні об'єкти становлять велику небезпеку. Такі висновки зробили вчені Інституту океанології РАН за підсумками довгострокової експедиції судна «Академік Мстислав Келдиш», яке нещодавно повернулося в Калінінград.

К-27 / www.nord-news.ru

Про це повідомляє «Газета.Ru».

Як розповів на науковій раді з гідросфері Землі начальник 63-го рейсу експедиції Михайло Флінт, в ході експедиції судно вимірювало параметри радіоактивного забруднення в місцях поховання реакторної установки криголама «Ленін», затоплення човна К-27 і північного льодовикового купола на архіпелазі Нова Земля.

Читайте такожПершу АЕС Єгипту будуть будувати за російським технологіями 10 років

«Щодо К-27 поганий прогноз. Там рідинний реактор, і потрапляння туди всього п'яти літрів води може призвести до некерованої ядерної реакції», - заявив Флінт. За його словами, проби льоду на півночі Нової Землі дали свідчення приблизно в 650 беккерелів при 5-10 фонового значення для цих районів. «Льодовик на півночі Нової Землі акумулював радіоактивні опади ядерних випробувань, у тому числі «кузькину мать», - зазначив він, маючи на увазі найпотужнішу термоядерну бомбу, випробувану в 1961 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter