Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Вчені попередили про екологічну катастрофу, що насувається на Атлантичний океан

Вчені попереджають про насування на Атлантичний океан екологічної катастрофи, пов'язаної з потраплянням у нього токсичних відходів з річки Ріу-Досі.

REUTERS
REUTERS

Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на BBC News.

Потоки відходів, що включають в себе, як встановили природоохоронні органи, ртуть, миш'як, хром і марганець у кількостях, що перевищують максимально допустимі рівні споживання людиною, пройшли вниз за течією Ріу-Досі понад 500 кілометрів.

Раніше ці сполуки стримувалися дамбою на залізному руднику, яка обрушилася два тижні тому. Фахівець з гідробіології Андрес Струмки зазначив, що в разі потрапляння відходів в Атлантику вони нададуть руйнівну дію на акваторію океану.

Струмки повідомив, що ділянка річки, що впадає в океан, є місцем для життя для багатьох рідкісних видів тварин, зокрема, черепах, дельфінів і китів. Відходи виробництва можуть порушити харчові ланцюжки на південному сході Бразилії і половини південній частині Атлантичного океану протягом мінімум ста років, вважає він.

Експерт-хімік Алойзью да Сілва Фільо Феррао зазначив, що техногенна катастрофа вже призвела до втрати екосистемою річки ряду видів тварин, причому деякі з них є ендемічними. Відходи можуть призвести до зниження рівня кисню у воді та зменшення родючості сільськогосподарських угідь.

В Арктиці експедиція виявила залишки тропічного лісу

За словами екперта Антоніо-де-Падуя Алмейда, які наводить The Guardian, «найкраще, що може статися в даний час, - це якнайшвидше витікання відходів в океан». На думку біолога, на екосистему Атлантики забруднення матимуть менший вплив, ніж на екологію річки.

Зруйнована гребля належить фірмі Samarco (нею володіють бразильська Vale SA і англо-австралійська BHP Billiton Ltd). Як зазначає The Guardian, компанія Samarco заборонила місцевим рибалкам, найнятим для зведення тимчасових стримують дамб, спілкуватися з пресою.

Вода Ріу-Досі вже заборонена для використання в якості питної, а влада і компанія налагодили постачання бутильованої води в постраждалі райони. Між тим близько 150 тисяч людей все ще потребують постачання води від Samarco.

В результаті обвалення греблі, що сталося 5 листопада, загинуло 11 та пропало безвісти 12 осіб, а всього були знайдені тіла семи осіб. В даний час в аварійному стані знаходяться ще дві греблі.

Компанія планує усунути проблеми за 90 днів. Samarco погодилася виплатити компенсацію в розмірі 270 мільйонів доларів, яка піде на очистку води та пов'язані з усуненням наслідків катастрофи роботи, а також штраф урозмірі 67 мільйонів доларів.

В якій країні живуть найдепресивніші люди

За ходом рятувальних робіт можна стежити на офіційному сайті Samarco, яка оперативно публікує звіти про усунення наслідків аварії на Ріу-Досі.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку