Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

Знімки МКС допомогли підрахувати концентрацію планктону у воді

Кадри з Міжнародної космічної станції допомогли визначити, який саме вид мікроскопічних водоростей пофарбував в червоний колір західну частину протоки Лонг-Айленд у вересні 2012 року, а також оцінити концентрацію водоростей у воді. Дослідники повідомляють, що це було зроблено завдяки високому спектральним дозволом знімків, зроблених з датчика HICO.

REUTERS
REUTERS

Відповідна стаття була опублікована в журналі PNAS, передає "Газета.Ru".

Звичайні датчики і раніше могли відстежити з космосу періоди «червоного припливу», але визначити конкретні види планктону їм було не під силу. Однак гіперспектральний пристрій формування зображень, встановлений на МКС, дозволило детально ідентифікувати пігменти червоних водоростей і оцінити біофізичні властивості планктону.

Вчені з'ясували, що люди врятували гарбуз від вимирання

Виявилося, що узбережжя Лонг-Айленда у вересні 2012 року стало червоним через планктон виду Mesodinium rubrum. Крім того, знімки з космосу допомогли визначити, що концентрація водоростей склала 1 млн клітин на літр води. Раніше дослідникам не вдавалося це зробити, так як водорості Mesodinium rubrum дуже швидко формують щільні скупчення, які так само швидко розпадаються.

Вчені зафіксували еволюцію в бік спрощення

Подальший розвиток гиперспектральных супутників, на думку вчених, дозволить краще вивчити форми цвітіння планктону, механізми його життєдіяльності та внесок у динаміку екосистеми океану.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку