Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

Щорічні втрати РФ територій оцінили у вісім Сан-Марино

Танення вічної мерзлоти і розмиття північних берегів морів призводить до того, що Росія щорічно втрачає територію, рівну за розмірами восьми карликовим державам Сан-Марино (площа республіки становить 61 квадратний кілометр).

REUTERS
REUTERS

Про це в інтерв'ю ТАРС розповів тимчасово виконуючий обов'язки директора Інституту кріосфери Землі Сибірського відділення РАН, доктор геолого-мінералогічних наук Дмитро Дроздов.

«Берега і на півдні теж розмиваються, але на півночі вони розмиваються набагато швидше», - уточнив Дроздов. За його словами, зупинити цей процес неможливо, а відбувається внаслідок того, що «тепло накопичується біля поверхні землі в достатній кількості, щоб у структурі ґрунту відбулися істотні зміни».

«У Підмосков'ї почне рости більше трави. Значить, можна буде вирощувати більше корів. Те ж саме стосується і Західному Сибіру. Найсприятливіші території зрушаться на 200-300 кілометрів на північ», - уточнив Дроздов.

Китайські ЗМІ повідомили про передачу КНР ділянки російської землі

Потепління торкнеться не тільки цих територій. Передбачається, що теплі родючі землі Ставропілля і Краснодарського краю стануть відчувати дефіцит води, а їх місце сільськогосподарських угідь займуть такі території, як Воронезька область.

Крім того, танення мерзлоти призведе до забруднення підземних вод та зараження шкідливими бактеріями.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку