Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

Морські водоохоронні зони в межах островів РФ можуть скоротити в 10 разів

Мінприроди Росії пропонує скоротити межі морських водоохоронних зон у межах островів Російської Федерації в 10 разів - до 50 метрів - з метою полегшити розробку родовищ будівельних матеріалів на цих територіях.

rosneft.ru
Фотоілюстрація / rosneft.ru

Як повідомляє ТАСС з посиланням на відомство, розроблені за дорученням уряду РФ поправки в Водний кодекс вже направлено до Мін'юсту для підготовки висновку. Раніше документ був узгоджений з усіма зацікавленими федеральними органами виконавчої влади.

В даний час Водний кодекс РФ забороняє розвідку і видобуток загальнопоширених корисних копалин у межах водоохоронних зон, ширина яких становить 500 метрів.

У Мінприроди наголошують, що реалізація зазначеної норми закону, наприклад, на території Сахаліну, призводить до неможливості розробки вже розвіданих і поставлених на державний баланс родовищ. Враховуючи той факт, що Сахалінська область є єдиним в Росії острівним суб'єктом, заборона негативно відбивається на економіці регіону, зокрема, будівельної галузі, що використовує інертні будівельні матеріали.

У Червоному морі біля берегів Ємену з'явилися два нових острови

На Сахаліні 90%, а на Курильських островах 100% родовищ піску та до 50% родовищ будівельного каменю розташовані в межах водоохоронних зон морів. Як правило, більшість з них знаходиться в безлюдній місцевості і освоюється вже протягом багатьох років, при цьому альтернативи заміни подібним родовищам на території Сахалінської області не виявлено, йдеться в повідомленні.

Неможливість здійснення видобутку загальнопоширених корисних копалин у водоохоронних зонах морів в подальшому призведе до необхідності їх доставки з материкової частини РФ або з-за кордону, що спровокує збільшення вартості і термінів виконання будівельних робіт.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку