Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

Мешканці Казахстану страждають від нашестя отруйних павуків-каракуртів

На півдні Казахстану зростає кількість постраждалих від укусів отруйних павуків-каракуртів.

yvision.kz
Чорний павучок з червоними плямами на спині доставляє величезні проблеми жителям казахстанського півдня / yvision.kz

Як повідомляє ТАСС, у відділенні токсикології міської лікарні міста Шимкент в Південно-Казахстанській області покусаних комахами у три рази більше, ніж у минулому році. За словами лікарів, ледь тільки вони ставлять на ноги одного пацієнта, як на його місце швидка привозить нову жертву смертоносного павука.

В Японії понад 130 дельфінів викинулися на берег (фото)

"У минулому році за цей період надійшли дев'ять хворих з отруєннями від укусу каракурта. В цьому році більше 30. Ще у 8 класі мене вкусив каракурт. Я лежав 12 днів. Це найбільш важке отруєння з усіх", - розповів в інтерв'ю телеканалу "КТК" лікар-токсиколог Литках Тулєєв.

Чорний павучок з червоними плямами на спині, хоч і невеликого розміру, але доставляє величезні проблеми жителям казахстанського півдня. Особливо отруйними є самки, яких називають "чорними вдовами". Цього літа, кажуть медики, павучихи особливо агресивні: кусають і дорослих, і дітей. Найчастіше привозять постраждалих з передмість Шимкента. В ефірі телеканал показав міські будови, які також є улюбленим місцем проживання каракуртів. У давнину місцеві жителі рятувалися від "чорної вдови" мотузками з овечої вовни, ними обгороджували житла. Зараз вони теж рятуються по-старому, розстилаючи на ніч на підлозі кошму (повстяний килим) з баранячої вовни.

У Непалі вперше за півсторіччя знайшли диких яків

Укус комахи супроводжується гострим болем, який не не проходить, у постраждалих зазвичай ускладнюється дихання. Один з місцевих жителів, якого вкусили відразу два павука, розповів, що від болю у нього горіло все тіло, болів живіт, а в роті з'явився гіркий присмак.

Після укусу павука, кажуть лікарі, найголовніше - негайно звернутися за допомогою. Зволікання загрожує смертю. Зараз медики рекомендують на будівництвах, під час роботи на полях і в городах забути про сланці, шорти і футболки. Такі заходи безпеки можуть врятувати життя. Лікарі попереджають: чим спекотніше буде погода, тим більше отруйними стануть укуси.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку