У Ялтинському заповіднику закони окупанта заважають боротьбі із комахами-шкідниками

16:45, 05 червня 2015
Екологія
232 0

Після окупації Криму Російською Федерацією в Ялтинському гірничо-лісовому природному заповіднику виникли проблеми з підтриманням у порядку лісонасаджень.

wikipedia.org/Alltre

Як передає "Крим.Реалії", у заповіднику визнали, що зараз почалися труднощі в питаннях боротьби з комахами-шкідниками через закони РФ.

Читайте такожВ анексованому Криму заповідник мають намір перетворити на кар'єр

Раніше проводилися заходи боротьби з комахами, тобто шкідників обробляли біологічним препаратом «Вірин». Але на сьогодні, як повідомили в заповіднику, об'їдання листового апарату спостерігається на загальній площі в 515,1 га, відсоток об'їдання коливається в межах від 5 до 30%.

"За статусом заповідника ми можемо обробляти насадження тільки біологічними препаратами. А застосування «Вірину» за російським законодавством заборонено", – повідомив начальник відділу охорони природно-заповідного фонду Державної бюджетної установи "Ялтинський гірничо-лісовий природний заповідник" Леонід Федін.

Наразі керівництво заповідника займається пошуком препарату, який дозволено застосовувати за законодавством окупанта.

Федін також зазначив, що через законодавство РФ у заповіднику немає можливості проводити санітарну вирубку.

«У нас більше шести гектарів, на яких потрібно провести санітарні вирубки. Але оскільки з переходом в Росію сосна кримська стала червонокнижним деревом, то питання із санітарними вирубками зависло – дуже складно отримати дозвіл на них», – нарікає співробітник заповідника.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter