Мінекології має намір приєднатися до позову німецьких екологів щодо будівництва «Північного потоку-2»

13:13, 05 березня 2018
Екологія
85
Мінекології має намір приєднатися до позову німецьких екологів - супротивників «Газпрому» і будівництва «Північного потоку-2» / фото antikor.com.ua

Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook повідомив глава Мінекології Остап Семерак.

«Мінприроди має намір долучитися до судового позову німецьких екологів (Nabu - така цікава назва колег екологів) проти Газпрому і Північного потоку -2.

Вони через суд домагатимуться заборони будівництва Північного потоку-2», - написав Семерак.

За його словами, проект будівництва цього газопроводу носить не економічний, а політичний характер.

«Путін намагається розділити Європу, то мультики про ракети показуючи, то вдаючись до відвертого підкупу європейських громадян, підтримуючи всілякі радикальні політичні сили в різних країнах. Навіть спробував заручитися підтримкою юного австрійського канцлера», - вважає міністр.

Читайте такожУ Німеччині екологи через суд намагаються запобігти будівництву газопроводу "Газпрому"

За словами Семерака, Європа залишається принциповою у сфері ведення своєї політики безпеки, адже відмова від «Північного потоку-2» - це, в тому числі, і питання безпеки в регіоні.

«Тому маємо всі можливості зупинити цю химерну конструкцію, щоб вона жила і процвітала виключно в головах двох кремліаських хлопчиків», - додав міністр.

Як повідомляв УНІАН, раніше голова «Нафтогазу України» Андрій Коболєв повідомляв, що уряд Німеччини в березні цього року може надати російським компаніям остаточний дозвіл на будівництво «Північного потоку-2».

Довідка УНІАН. Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік в обхід території України - від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід планується побудувати поруч з уже існуючим «Північним потоком-1».

Згідно з раніше озвученими оцінками Коболєва, «Північний потік-2» жодним чином не сприяє диверсифікації поставок газу до Євросоюзу і не забезпечує йому доступ до нових джерел газу. Також голова «Нафтогазу» раніше відзначав, що цей газопровід може позбавити Україну доходів від транзиту, які за підсумками 2017 року становили близько 3 млрд доларів. Проти проекту будівництва цього трубопроводу також виступають США і Польща.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter