Фото УНІАН

Спеціальні банери із закликами не нести на могили пластикові вінки та квіти встановлюють на входах до кладовищ за ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології.

До Великодня 2015 р. зробили і планують встановити 1500 таких щитів, передає Релігійно-інформаційна служба України.

Уже декілька сотень банерів встановлені. Гасла на них повідомляють про шкоду від пластикових виробів і про альтернативу - живі квіти.

Відео дня

«Цією темою ми активно почали займатися два роки тому, і це довгострокова акція. Мали місце звернення нашого Бюро, звернення єпархіальних владик, – розповів кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу керівник Бюро УГКЦ з питань екології, доктор богословських наук Володимир Шеремета. – Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки, також це традиція, яка поширилася у радянські часи і в Європі подібного немає. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх палять, виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини. Зрештою, на кладовищі та «кричуща» пластикова квітка аж ніяк не відповідає атмосфері...»

risu.org.ua
risu.org.ua

У Бюро з питань екології також прокоментували чутки, що екологічна ініціатива «позбавляє шматка хліба підприємців».

«Насправді не йдеться про те, щоб зруйнувати бізнес. Ми, як Церква, не можемо мовчати на зло, якщо його усвідомлюємо, і якою б гіркою правда не була, – підкреслює Шеремета. – Бізнес може переорієнтуватися на живі квіти. Адже є численні невибагливі до умов і красиві рослини на зразок бальзаміну Уоллера та барвінку».

Читайте такожЗабруднення повітря підвищує ризик інсультів - вчені

На місцях екологічну ініціативу Бюро втілюють також не перший рік. Шеремета вважає, що до забезпечення всіх кладовищ інформаційними банерами та донесення інформації до всіх вірних УГКЦ потрібно виконати ще дуже багато роботи.

«Найперше варто розуміти, що найбільше, чого душі наших померлих рідних, близьких, друзів потребують від нас, - це молитва», – підсумовує Шеремета.