radiosvoboda.org

Виріб складається з дванадцяти деталей, у кожної свій термін служби. Більшість мають працювати двадцять років, повідомляє Радіо Свобода.

«На калькуляторі можна порахувати, що пінополістирол, який я випробовую вже чотири роки, коштує у п’ять разів дешевше, ніж сталевий лист. Вартість тепла з урахуванням заміни коштує два євроценти за кіловат годину, порівнюючи з плоскими колекторами, в яких витрати до двадцяти євроцентів. Якщо замінити сталеву трубу на мідну, пристрій буде нерентабельний. Він має сенс, доки дешевше газу», – розповідає Юрко.

Система доволі проста: сонячне світло, відбиваючись від дзеркал, фокусується сонячним зайчиком і нагріває воду, яка рухається трубами. Автоматика включає насос, як тільки вийде сонце.

Відео дня

Читайте такожВ ЄС збільшують частку джерел відновлювальної енергії

«Грію басейн, чекаю опалювального сезону, бо маю плани на цей будинок. Будинок великий, йому цього мало, але щось гріти буде. З 1200 кубів газу, що він спалить за рік, 400 економії», – підраховує підприємець.

Винахідник має свій цех, в якому виготовляє дзеркала та необхідні для сонячної станції деталі. Юрко пропонує Миргороду проект сонячної станції площею 10 гектарів – з її використанням щорічно можна економити 830 кубометрів газу. Це приблизно 300 тисяч євро.

В міській раді Миргорода вважають, що сонячну станцію в промислових масштабах використовувати рано. Автору запропонували реалізувати проект на невеликій багатоквартирній будівлі, торговому комплексі чи в готелі.